Geoblog.pl    wrzek    Podróże    Tajlandia, Wietnam, Kambodża    Can Tho
2006

Can Tho

Wietnam
Wietnam, Cần Thơ

Kolejna miejscowosc w delcie Mekongu... troche wieksza i nieco turystow. W koncu zdecydowalem sie na jakies lokalne dziwaczne jedzenie... szczegoly pozniej :-) Chociaz jak wczoraj karaluch niemal wpadl mi do zupy nie moglem nic przelknoc przez 1,5 dnia.

Dzis regeneracja sil i uzupelnianie pamietnika... jutro przed 6:00 plyne na "rynek na wodzie", podobno ladny, zobaczymy...

------

Pobodka o 5:30, szybki prysznic i sniadanie w kafejce calodobowej (staruszka spiaca w hamaku w swoim sklepiku). Wyplywamy rowno o wschodzie slonca, jakies trzy - cztery male lodeczki z pojedynczymi turystami. Wycieczki beda nas gonic za godzine.

Nieco inaczej to sobie wyobrazalem. Z pocztowek pamietam jakies obrazki z malymi lodeczkami w kanalach. Tutaj to raczej wielka hurtownia na ogromnej rzecze. Cos na ksztalt "prosze 100kg ananasa i 200kg arbuza". Setki lodzi, bardzo duzych, po takie lupinki jak ta na ktorej jestem. Targ jest autentyczny - jedyne co proponuja turystom, to cos do picia.

Potem wplywamy w kanaly i okrezna droga wracamy do miasta. Cala wycieczka na okolo 4h. Warto bylo wstac tak wczesnie.

kiclaw
kiclaw - 2006-11-27 13:54
http://kiclaw.geoblog.pl/entry?id=38 - tak wyglada floating market w Chau Doc, ten Twoj podobno wiekszy i fajniejszy :-)

wrzek
Wawrzyniec C